Kursy językowe Poznań
Kursy Poznań Oddział w Poznaniuul. Dąbrowskiego 23/1Tel.: 512 837 797 Odwiedź nas na:
Znajdujesz się w: Szkoła Językowa Porto Alegre  »  Oddział w Poznaniu  »  Nasz zespół

Adrian

Me llamo Adrián, soy de Vigo, una maravillosa ciudad de Galicia, en el noroeste de España. Realicé mis estudios de Deportes y posteriormente, de Historia, haciendo un master en Educación Secundaria, Bachillerato,Técnicas e Idiomas. Tengo el título de profesor por lo UNED (Universidad Nacional de Educación a Distancia). Llevo un año y poco en Polonia, concretamente en Poznań. He impartido clases particulares a adultos y también he trabajado con niños y jóvenes en 2 colegios de primaria, un kindengarden y un gimnazjum. Me gusta hablar de historia,cultura y de viajes. Creo que soy un buen profesor que intenta aprender de todos y que el aprendizaje sea divertido. Nos vemos ! 
 

Cristina

Nasceu em Lisboa, onde viveu até aos 22 anos. Acabou o Mestrado em Pintura na Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Divide a sua vida profissional entre o campo da arte e o ensino de Português a estrangeiros. Colabora com a escola Porto Alegre Poznan há cerca de quatro anos, tendo ensinado grupos de todos os níveis, desde os principiantes A1 até aos mais avançados B2.2 Fala polaco fluentemente e por isso alunos de nível básico são bem-vindos a ter aulas com esta native speaker.

Procura partilhar a sua experiência da vida e cultura portuguesa com os estudantes polacos, incluindo áreas menos académicas como música, literatura, gastronomia, geografia e história..
 

Katarzyna

W Hiszpanii, jej języku i kulturze zakochałam się będąc w gimnazjum dwujęzycznym. Od tej pory każdego roku spędzam kilka miesięcy w tym kraju, doskonaląc swój warsztat i realizując swoje marzenia. Jako studentka Filologii Hiszpańskiej pogłębiałam  znajomość nie tylko języka, ale także folkloru i  historii państw, w których język hiszpański jest językiem urzędowym. Podczas studiów  miałam okazję uczestniczyć w kilkumiesięcznej wymianie Erasmus +, która odbywała się  w Maladze. Obecnie doskonalę język portugalski, by realizować swoje pasje związane z Półwyspem Iberyjskim i Ameryką Łacińską. Na moich zajęciach z języka hiszpańskiego staram się zarażać swoją pasją,  uczę swobodnego i pięknego posługiwania się językiem hiszpańskim, mówię też o tym, co kocham najbardziej: o kulturze, obyczajach i tradycji tego cudnego regionu.
 

Magdalena


Ukończyłam studia filologiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – specjalizacja z chorwackiej i serbskiej literatury współczesnej oraz studia podyplomowe nauczania języka polskiego jako obcego (UAM). W przebiegu swojej pracy zawodowej miałam okazję współpracować z Północnym Arktycznym Federalnym Uniwersytetem w Archangielsku, jak również z Instytutem Polskim w Sankt Petersburgu. Uczę stacjonarnie oraz za pomocą Skype’a. Interesuję się nowoczesnymi technikami nauczania. Stale pogłębiam swoje wiadomości pedagogiczne i  dydaktyczne. Moją pasją jest nauczanie mojego ojczystego języka jak również współczesna literatura polska, chorwacka, bośniacka i macedońska. Uczestniczę w licznych konferencjach naukowych. W wolnych chwilach śpiewam w chórze JORDAN lub pakuję plecak i idę na szlak.

Education: Croatian and Serbian Philology on Adam Mickiewicz University – specialization with contemporary literature. Postgraduate studies of teaching Polish as a foreign language at home University. Interests: contemporary Polish literature, Croatian, Bosnian and Macedonian. Numerous trips to the Balkans, including the scholarship in Macedonia. Professional experience: Northern Arctic Federal University in Arkhangelsk, the Polish Institute in St. Petersburg – teacher of Polish as a foreign language. I teach also with Skype. I’m interested in modern methods of teaching. I constantly learn new pedagogical and didactic methods. My passion is teaching my native language.

Marta

Jako osoba o pozytywnym nastawieniu do życia, otwartej osobowości i nieograniczonej chęci do nauki połączonej z podróżą, uwielbiam to czym się zajmuję czyli nauczanie języka hiszpańskiego którego kraj pochodzenia odwiedzam regularnie. Moja pierwsza dłuższa przygoda związana z Hiszpanią miała miejsce po ukończeniu liceum, kiedy wzięłam udział w programie au pair w Madrycie, pracując w tym mieście 2 miesiące. Kolejne lato postanowiłam spędzić w ten sam sposób, jednak dla odmiany w okolicach Valencia i później w okolicach Zaragoza :) Studentka trzeciego roku filologii hiszpańskiej specjalizacji nauczycielskiej na UAM w Poznaniu. W trakcie studiów zdecydowałam się na wymianę w ramach programu Erasmus, na Uniwesytecie w Santiago de Compostela, gdzie zamieszkałam na pół roku. ¡Saludos, nos vemos pronto!

 

Marta

Pochodzi z kaszubskiej miejscowości Chojnice. Od dziewięciu lat mieszka w Poznaniu, jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego. Chętnie spędza wolny czas podróżując, uprawiając sport i malując. Uwielbia czytać dobre książki i eksperymentować kulinarnie. Zajmuje się sekretariatem Porto Alegre. 


 

Martyna 

Pasjonatka języka portugalskiego i Brazylii. Skończyła studia licencjackie na kierunku filologii portugalskiej oraz kurs nauczania języka portugalskiego. Jeszcze w liceum spędziła rok na wymianie w stanie Rio de Janeiro - wtedy w Brazylii zakochała się na dobre, i zadecydowała, że będzie zajmować się kulturą i językiem tego kraju. Wielokrotnie jeździła do Salvador da Bahia (dwumiesięczne wakacje w 2013 i 2015 oraz półroczny pobyt w 2017 roku), żeby jeszcze bardziej zrozumieć Brazylię i aspekty kultury afro-brazylijskiej. Nauczać lubiła od dzieciaka - ulubionymi zabawkami były tablica i kreda. Uczy języka od czterech lat. Zaraża pasją i uśmiechem. Od prawie dekady ćwiczy capoeirę, a od pięciu lat prowadzi zajęcia dla dzieci (wyższy poziom cierpliwości :)) i dorosłych. Do każdej sytuacji jest w stanie znaleźć odpowiednią portugalskojęzyczną piosenkę. 

 


Monika

Filolog z wykształcenia i pasji. Miłośniczka podróżowania, zumby i odkrywania zależności międzyjęzykowych. Związana z j. hiszpańskim już od ponad 10 lat. Niejednokrotnie pracowała i wyjeżdżała do Hiszpanii. Miała szczęście zamieszkać i studiować w Grenadzie w ramach wymiany ERASMUS+. Swoim uczniom oprócz słownictwa i gramatyki przekazuje elementy kulturowe pokazując, że istnieje wiele perspektyw na świat, co przejawia się m.in. w używanym języku (np.poprzez idiomy). Uważa, że zajęcia nie są tylko i wyłącznie dla uczniów, ale także dla nauczyciela, bowiem każda lekcja to nowe doświadczenie!


Paulina 

Doktorantka Wydziału Neofilologii UAM, nauczyciel i lektor języka hiszpańskiego, pasjonantka języka i kultury hiszpańskojęzycznej. Kocham wszystko co hiszpańskie (język, muzykę, literaturę, film, kuchnię, modę, piłkę nożną, ludzi i ich specyficzną mentalność, krajobrazy). Moim ukochanym miejscem w Hiszpanii, moją drugą ojczyzną jest Andaluzja. Mam to szczęście, że moja pasja stała się moją pracą i mam możliwość przekazywania innym tego, co wiem o języku i kulturze hiszpańskojęzycznej. Posiadam doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i osobami dorosłymi. Największą satysfakcją jest dla mnie moment kiedy osoby, które rozpoczynały ze mną swoją przygodę z hiszpańskim zaczynają w miarę swobodnie porozumiewać się w tym języku. Jeżeli chcesz poznać niezwykle różnorodny, interesujący i fascynujący hiszpańskojęzyczny świat, serdecznie zapraszam Cię na zajęcia. ¡Nos vemos en la clase! :)

 

Wiktor

Język i kultura Hiszpanii towarzyszą mi od dziecka, gdy jako mały chłopiec zapragnąłem rozmawiać w natywnym języku nowej części mojej rodziny z Madrytu. Odbyłem bardzo wiele różnych kursów języka hiszpańskiego w tym jeden w Walencji. Swoją wiedzę pogłębiałem podczas studiów filologicznych na UAM. Uczę języka hiszpańskiego od prawie pięciu lat, w tym przez trzy lata pracowałem w Warszawie jako lektor w firmach, bankach, korporacjach i telewizji. Doskonaliłem swoje umiejętności w Instituto Cervantes, tam też uzyskałem certyfikat DELE C1. Od dawna regularnie bywam i podróżuję po Hiszpanii, skąd pochodzi wielu moich przyajciół, cały czas ucząc się od nich tajników języka nie tylko tego książkowego :) Chętnie zarażę swoją pasją uczestników naszych kursów! 

 

 
Imię i nazwisko*
Adres email*
Telefon
Treść wiadomości*

 

 

Porto Alegre - Oddział w Poznaniu

      Godziny otwarcia sekretariatu
     

ul. Dąbrowskiego 23/1

61-840 Poznań

512 837 797

poznan@portoalegre.pl

pon.- czw. od 12.00 - 18.00

piątek od 11.30 - 17.30