Kursy językowe Poznań
Kursy Poznań
Znajdujesz się w: Szkoła Językowa Porto Alegre  »  Wydarzenia  »  Klub kulinarny - PORTO ALEGRE - Katowice, 8 maja 2010

       W minioną sobotę, tj. 08 maja, szkoła Porto Alegre w Katowicach po raz kolejny zmieniła się w gigantyczne zaplecze kuchenne, w którym wspólnymi siłami udało nam się przyrządzić 3 dania kuchni chilijskiej: Empanadas chilenas, hiszpańskiej: Lentejas oraz portugalskiej: deser Semi-frio de lima. Tym razem noży, desek do krojenia oraz garnków było pod dostatkiem, a i z dostępem do palników nie było problemu. Nieźle udał nam się także podział obowiązków – organizacji mogliby się uczyć od nas nawet nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy ;) To wszystko plus uzdolnienia kulinarne poszczególnych osób sprawiło, że byliśmy wręcz skazani na sukces. Spotkanie posłużyło też jak zawsze integracji, nawiązywaniu nowych interesujących znajomości oraz dobrej zabawie przy „szklaneczce” sangrii. Cieszymy się z tak licznego przybycia i zapraszamy ponownie jesienią!

 RECETAS/RECEITAS

Główny kucharz grupy "portugalskiej", profesor Roberto, pokazuje innym kucharzom jak zrobić portugalski deser semi-frio de lima. Po krótkim, ale pracochłonnym czasie, było widać efekt (prawie w całości) pracy grupy portugalskiej.

 

 

   
 Grupa od empanadas chilenas przygotowuje ciasto.  Tu empanadas chilenas są wypełniane farszem.

 

Jak widać, cała grupa od empanadas chilenas, prowadzona przez Gosię Marszałek, ostro wzięła się do pracy. I oto efekt ich pracy, wspaniałe empanadas chilenas gotowe.

 

 
Gosia wyciąga empanadas chilenas z piekarnika. Czy są już dobre?  Empanadas chilenas w całej swej okazałości.

 

Tu część ekipy kucharzy, dumna ze swoich dzieł i gotowa do konsumpcji. Tu z kolei grupa portugalska, odpowiedzialna, tym razem,  za deser.

 

Czas na jedzenie. Profesora Kasia, współodpowiedzialna za lentejas zaaprobowała empanadas chilenas Podczas kolacji kucharze rozmawiali o tym jak to fajnie potrafić gotować.

 

 

Po jedzeniu, czas na sprzątanie. Kucharze z radością stali w kolejce do mycia naczyń :)