Kursy językowe Poznań
Kursy Poznań Oddział w Poznaniuul. Dąbrowskiego 23/1Tel.: 512 837 797 Odwiedź nas na:
Znajdujesz się w: Szkoła Językowa Porto Alegre  »  Oddział w Poznaniu  »  Artykuły / spotkania / wydarzenia  »  Warsztaty fonetyczne z języka portugalskiego

WYMOWA I ORTOGRAFIA SAMOGŁOSEK I DYFTONGÓW NOSOWYCH W JĘZYKU PORTUGALSKIM

Język portugalski jest pełen samogłosek i dyftongów nosowych. Umiejętność wymówienia i zapisania ich ma duże znaczenie dla efektywnej i precyzyjnej komunikacji. Przyjdź na warsztaty, by nauczyć się i poćwiczyć wymowę tych dźwięków oraz poznać zasady ich pisowni.

Ortografia: ã, an, am, on, om, en, em, in, im, un, um, ão, õe, ãe, ui

Wymowa: [ĩ], [ẽ], [ɐ̃], [õ], [ũ], [ɐ̃j̃], [õj̃], [ɐ̃w̃], [ũj̃]


WPROWADZENIE DO LITERATURY BRAZYLIJSKIEJ

Po warsztatach z wymowy i ortografii samogłosek i dyftongów nosowych języka portugalskiego, porozmawiamy na temat literatury brazylijskiej ze specjalnie zaproszoną osobą z Brazylii. Jest doktorem lit...eratury brazylijskiej i będzie z nami, by opowiedzieć o klasykach literatury kraju. Będzie to szansa na pogłębienie znajomości bogatej kultury kraju o największej liczbie rodzimych użytkowników portugalskiego na świecie.

PRONÚNCIA E ORTOGRAFIA DE VOGAIS E DITONGOS NASAIS DO PORTUGUÊS

A língua portuguesa é repleta de vogais e ditongos nasais. Saber como pronunciá-los e escrevê-los é de grande importância para uma comunicação mais eficaz e precisa. Venha para o workshop e aprenda e pratique como pronunciar estes sons e como reconhecê-los na escrita.

Ortografia: ã, an, am, on, om, en, em, in, im, un, um, ão, õe, ãe, ui

Pronúncia: [ĩ], [ẽ], [ɐ̃], [õ], [ũ], [ɐ̃j̃], [õj̃], [ɐ̃w̃], [ũj̃]

INTRODUÇÃO À LITERATURA BRASILEIRA

Depois do workshop sobre pronúncia e ortografia das vogais e ditongos nasais do português, teremos uma conversa sobre literatura brasileira com uma convidada especial do Brasil. Ela é doutoranda em literatura e estará aqui para falar sobre os clássicos da literatura do país. Esta será uma chance para mergulharmos ainda mais na rica cultura do país com o maior número de falantes de português do mundo.

Miejsce: Porto Alegre Poznań, ul. Dąbrowskiego 23/1
Termin: 25 kwietnia w godzinach 19:45 - 20:45

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. Więcej informacji w sekretariacie szkoły:

pon-czwartku godz.:12.00-20.00
pt. godz.: 10.00-18.00

tel.: 512-837-797
e-mial: poznan@portoalegre.pl
www.portoalegre.pl/poznan