Kursy językowe Poznań
Kursy Poznań
Znajdujesz się w: Szkoła Językowa Porto Alegre  »  Cantinho musical  »  Marisa Monte

MARISA MONTE

   Marisa de Azevedo Monte (ur. w Rio de Janeiro, w 1967 r.). Ta brazylijska piosenkarka i kompozytorka sprzedała już ponad 10 milionów płyt. Ma na swoim koncie wiele ważnych nagród muzycznych, między innymi 3 nagrody Grammy. Marisa Monte została uznana przez czasopismo Rolling Stone za największą piosenkarkę Brazylii. Wśród 100 największych płyt muzyki brazylijskiej są dwie autorstwa Marisy: („MM” i „Verde, Anil, Amarelo, Cor-de-Rosa e Carvão”). Mając 19 lat przeprowadziła się do Rzymu gdzie studiowała przez 10 miesięcy śpiew operowy (belcanto). Aby zarobić na życie w Rzymie, Marisa śpiewała w różnych nocnych lokalach. W jednym z tych lokali została zauważana przez Nelsona Mottę, brazylijskiego producenta i kompozytora. On przekonał Marisę do powrotu do ojczyzny, gdzie w 1987 wystąpiła ze swoim pierwszym koncertem. Szybko zwróciła na siebie uwagę różnych firm fonograficznych
   Z jej pierwszej płyty pochodzi jej pierwszy wielki przebój „Bem que se quis”. Krążek z tą piosenką sprzedał się w ponad 500 tys. egzemplarzy. Jej druga płyta pojawiła się w 1991 i sprzedała się jeszcze lepiej. Z tej płyty pochodzi wielki przebój "Beija Eu", uznany za jedną z najlepszych piosenek popu brazylijskiego  (26 miejsce).
   W 1994 Marisa wydała płytę Verde, Anil, Amarelo, Cor-de-Rosa e Carvão. Ten album został uznany przez All Music Guide za najlepszy w całej jej karierze. Sprzedano ponad milion egzemplarzy tego albumu.
   W listopadzie 2002 roku Marisa Monte wydała swoją szóstą płytę we współpracy z Arnaldo Antunes i Carlinhos Brown. Do tej płyty przyjęli nazwę „Tribalistas”. Została ona nagrana w ciągu dwóch tygodni w domu Marisy, w Rio de Janeiro. Sprzedała się w prawie 2 milionach egzemplarzy, z tego ponad milion zagranicą. Z tej płyty pochodzi wielki przebój "Já Sei Namorar".
Jej największymi przebojami są:
"Bem Que Se Quis", "Beija Eu", "Segue O Seco", "Amor I Love You", "A Sua", "Já Sei Namorar", "Velha Infância", "Não é Proibido".

  

 

 

Dança Da Solidão


Solidão é lava que cobre tudo
Amargura em minha boca
Sorri seus dentes de chumbo
Solidão palavra cavada no coração
Resignado e mudo
No compasso da desilusão
Desilusão, desilusão
Danço eu dança você
Na dança da solidão
Caméllia ficou viúva, Joana se apaixonou
Maria tentou a morte, por causa do seu amor
Meu pai sempre me dizia, meu filho tome cuidado
Quando eu penso no futuro, não esqueço o meu passado

Quando vem a madrugada, meu pensamento vagueia
Corro os dedos na viola, contemplando a lua cheia
Apesar de tudo existe, uma fonte de água pura
Quem beber daquela água, não terá mais amargura