Kursy językowe Poznań
Kursy Poznań
Znajdujesz się w: Szkoła Językowa Porto Alegre  »  Artykuły  »  Porto Alegre w Portugalii - Krótka relacja z wyjazdu

Krótka relacja z wyjazdu do Portugalii

      Z inicjatywy naszego nauczyciela Roberto w dniach 25/02/2010 - 03/03/2010 uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Portugali.
Dla większości z nas była to pierwsza w życiu wyprawa do Portugali.  Wreszcie mieliśmy okazję sprawdzenia efektów naszej nauki w praktyce ;D

     Udaliśmy się w strony bliskie sercu naszego nauczyciela Roberto, na północ Portugali.
Na trasie naszej wycieczki znalazły się Porto,  Coimbra, Aveiro, Minho- Barcelos, Ponte de Lima, Viana do Castelo, Valenca do Minho, Geres, Braga. Mieliśmy okazję moczyć nogi w oceanie co dla kilku osób skończyło się  przeziębieniem ;)
Wiosenna pogoda zazwyczaj słoneczna choć czasem też deszczowa i wietrzna, kwiaty na drzewach i śpiewające ptaki umilały nasz pobyt w tym pięknym kraju.

    Próbowaliśmy specjałów kuchni portugalskiej takich jak bacalhau czy porco w różnej postaci.  Delektowaliśmy się portugalskim winem i kawą oraz słodkimi ciastkami i ciasteczkami na deser.

    Mieliśmy okazję przekonać się o gościnności Portugalczyków. Zostaliśmy zaproszeni przez państwa Fernanda i Fernando rodziców Roberto na przepyszną kolację do ich domu. Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować za ich gościnę i wiele niezapomnianych wspomnień zarówno smakowych jak i towarzyskich które pozostaną nam w pamięci z tego spotkania :D

   Dzięki tej wycieczce przekonaliśmy się o wyjątkowości i urodzie Portugali. Liczne zabytki z czasów średniowiecza zrobiły na nas duże wrażenie.
Północ Portugali już widzieliśmy teraz pora na pozostałą część kraju :) Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mieli okazję znów odwiedzić ten urokliwy kraj.  

Basia - studentka Porto Alegre, uczestniczka wyjazdu