Kursy językowe Poznań
Kursy Poznań
Znajdujesz się w: Szkoła Językowa Porto Alegre  »  Artykuły  »  Cenne wskazówki dla uczących się języków obcych

7 cennych wskazówek dla uczących się języków obcych

   Nauka języka obcego może być wyczerpującym zadaniem. Ucząc się w tradycyjny sposób musisz poświęcić kilkaset godzin aby osiągnąć znajomość języka na poziomie komunikatywnym. Żeby porozumiewać się płynnie w języku obcym niezbędne jest poznanie około 2000-3000 wyrazów. Na szczęście ten proces można przyśpieszyć stosując poniżej przedstawione wskazówki:


1. OBCUJ Z JĘZYKIEM CODZIENNIE
Słuchanie języka obcego jest istotnym elementem jego nauki. Oglądaj filmy w oryginalnej wersji językowej, w samochodzie słuchaj obcojęzycznej muzyki, surfuj po zagranicznych stronach www. Czym więcej źródeł z których korzystasz tym lepiej. Codzienne dziesięciominutowe powtórki materiału są o wiele skuteczniejsze niż jedna godzina ślęczenia przed książkami raz w tygodniu.

2. DUŻO MÓW
Jeśli chodzisz na kurs wykorzystuj go maksymalnie właśnie na tego typu ćwiczenia. Ucząc się samemu zaopatrz się w specjalną płytę za którą możesz powtarzać słówka i zwroty i puszczaj ją np. w samochodzie.

3. CZYTAJ

W momencie kiedy uzyskasz już podstawowe umiejętności zrozumienia języka, zdobądź materiały do czytania. Ważne, żeby dotyczyły zagadnienia, które Cię interesuje. Jeśli Twoim hobby jest ogrodnictwo zdobądź magazyn o tej tematyce lub wydrukuj artykuł z internetu. Czytając teksty, które Cię interesują zapamiętujesz słówka, zwroty i konstrukcje gramatyczne o wiele szybciej.

4. KORZYSTAJ Z FISZEK
Na małej karteczce zapisujesz słówko, a z drugiej strony jego tłumaczenie. Fiszki możesz wszędzie zabrać i wszędzie się uczyć. Jeśli umiesz słówko, odłóż je do grupy słówek, które wymagają powtórki raz w tygodniu. Jeśli nie umiesz, powtarzaj słówko codziennie. Stosuj powtórki do momentu, aż upewnisz się, że przyswoiłeś materiał.

5. „PENPALS”
Wykorzystaj potęgę internetu żeby znaleźć korespondencyjnych znajomych mówiących w języku, którego chcesz się uczyć. Ich pomoc może być nieoceniona. Jeśli będziesz miał szczęście, znajdziesz kogoś chcącego uczyć się języka polskiego.

6. UCZ SIĘ Z INNYMI

Ucząc się i ćwicząc język w grupie widzisz reakcje innych i doznajesz interakcji, których nie zapewni nawet najlepsze oprogramowanie do nauki języków obcych. Nawet jeśli uczysz się od zera, w grupie nauka będzie Ci szła o wiele sprawniej i będziesz z niej czerpał o wiele więcej przyjemności.

7. NIE ZNIECHĘCAJ SIĘ

Gdy nastąpi kryzys – odpocznij. To normalne w procesie nauki. Nawet jeśli popełniasz błędy, nic nie szkodzi – to jest wpisane w naukę języka obcego. Uświadom sobie jakie postępy poczyniłeś od początku nauki. Doceń siebie i działaj dalej.

Źródło: artelis.pl oraz linguanet-worldwide.org