Kursy językowe Poznań
Kursy Poznań
Znajdujesz się w: Szkoła Językowa Porto Alegre  »  Aktualności  »  Propozycje biblioteki Porto Alegre

   Propozycje biblioteki Porto Alegre (1)

 

    Zapraszamy Was do korzystania z naszej biblioteki, w której znajdziecie wiele ciekawych pozycji w języku hiszpańskim i portugalskim. Niezależnie od poziomu znajomości tych języków, każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, tak by utrwalać swoje umiejętności i rozszerzać słownictwo. Pełną listę książek dostępnych w naszej bibliotece znajdziecie w zakładce Biblioteka Porto Alegre. Czerwonym kolorem przedstawione są  nowości.
      W najbliższym czasie będziemy starali się Wam przybliżyć poszczególne pozycje biblioteczne. Zaczynamy już dziś.

 

      Bazą historii. którą nam przedstawia autor, jest zasłyszana w dzieciństwie legenda. Jej bohater, Marcelino, został porzucony w dzieciństwie, zaraz po urodzeniu, i pozostawiony u bram klasztoru. Mnisi sami będąc biedni, podjeli się jednak opieki nad dzieckiem zapewniając mu dom i edukacje.

     Wszyscy kochają chłopczyka, a ten czuję się jakby był w raju. Mnisi nie pozwalają mu robić tylko jednej rzeczy, a mianowicie wchodzić na strych. Tam bowiem, według mnichów, żyje mężczyzna, który zabierze go na zawsze. Marcelino w swoich zabawach często rozmawiam z niewidzialną osobą, Manuelem, pierwszym dzieckiem z któym bawi się. Pewnego dnia Marcelino proponuje swojemu niewidzialnemu przyjacielowi, by poszedł z nim na ...strych. Tam zastają człowieka, który sprawia wrażenie dobrego i głodnego. Marcelino zaczyna mu przynosić chleb i wino... Kim jest ten człowiek? O czym rozmawiają razem podczas gdy jedzą chleb, wykradziony mnichom?...

 

 

Książka polecana dla studentów od poziomu A2.