Kursy językowe Poznań
Kursy Poznań
Znajdujesz się w: Szkoła Językowa Porto Alegre  »  Aktualności  »  Propozycje biblioteki Porto Alegre (12) - O Imaginário Cotidiano

Propozycje Biblioteki Porto Alegre (12)

 

    Dziś w naszej bibliotece propozycja dla miłośników języka portugalskiego. Jest nią książka autorstwa znanego, niedawno zmarłego, pisarza brazylijskiego Moacyr Scliar zatytułowana „O Imaginário Cotidiano” (2001). Jest to zbiór krótkich tekstów, które były publikowane w sekcji „Cotidiano” na łamach dziennika Folha de São Paulo w każdy poniedziałek, począwszy od 1993 roku. Każdy tekst powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń publikowanych w dzienniku, z których pisarz „wyciągał” tylko nagłówek i w oparciu o niego tworzył zupełnie nową, fikcyjną, pełną humoru historię.
Ta książka to doskonały pretekst, by pośmiać się trochę z codziennych wydarzeń, opowiedzianych w sposób kreatywny i zabawny.
Dodatkowym atutem dla wszystkich uczących się portugalskiego będzie to, że teksty są bardzo krótkie, łatwe i czyta się je z przyjemnością.

Moacyr Sciliar (ur. 23.03.1937, Porto Alegre – zm. 27.02.2011, Porto Alegre) pozostawił po sobie niezwykle bogaty dorobek pisarski. Opublikował ponad 70 książek, wśród nich kroniki, opowiadnia, eseje, powieści oraz ksiązki dla dzieci. Jego lekki i często ironiczny styl zapewnił mu bardzo szeroką grupę czytelników. Za swój dorobek otrzymał liczne nagrody literackie.

Książka polecana od poziomu C1