Kursy językowe Poznań
Kursy Poznań
Znajdujesz się w: Szkoła Językowa Porto Alegre  »  Aktualności  »  Propozycje biblioteki Porto Alegre (10) - Fantasmas en la escalera

Propozycje Biblioteki Porto Alegre (10)

  Za nami już miesiąc nowego semestru. Mamy nadzieję, że wszyscy zdołali się przyzwyczaić do powakacyjnego rytmu. Wakacje…ehh kiedy to było?
Do kolejnych daleko, zatem proponujemy teraz skupić się na nauce hiszpańskiego i portugalskiego. Na pewno pomogą Wam w tym nasze propozycje z biblioteki.
Tym razem proponujemy książeczki z serii Pepa Villa taxista en Barcelona napisane przez Alicia Estopiña. i Neus Sans
Ich główną bohaterką jest Pepa, która pracuje jako taksówkarz i ma niesamowite szczęście do wplątywania się w dość nietypowe sytuacje. Zawsze jednak udaje jej się znaleźć wyjście nawet z najdziwniejszej historii. Książki z tej serii adresowane są do osób powyżej 18-tego roku życia, głównie ze względu na specyficzny kolokwialny język. Dla tych, którzy od niedawna uczą się hiszpańskiego polecamy „Fantasmas en la escalera” poziom A1. W pewnym domu w barcelońskiej dzielnicy Gracia dzieją się dziwne rzeczy. W przeddzień dnia Wszystkich Świętych pojawia się tam duch. Pepa Villa i jej przyjaciele przeżywają niezwykłą noc Halloween. Sprawdźcie sami co się wydarzyło.
Dla osób, które znają już hiszpański na poziomie B1 polecamy drugą pozycję z tej serii – „Cenizas calientes”.