Kursy językowe Poznań
Kursy Poznań
Znajdujesz się w: Szkoła Językowa Porto Alegre  »  Aktualności  »  Koncert Arianna Savall & Petter Udland Johansen

Pieśni z Południa i Północy

Kolejny koncert organizowany przez Agencję Artystyczną GAP w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Tym razem przed publicznością wystąpi Arianna Savall w projekcie Hirundo Maris.

Arianna Savall to harfistka, sopranistka i kompozytorka urodzona w Bazylei (Szwajcaria) w rodzinie katalońskich muzyków. Występowała z wieloma zespołami specjalizującymi się w wykonawstwie muzyki dawnej, jak np. Capella Reial de Catalunya, kierowana przez jej ojca, Jordiego Savalla. U jej boku wystąpi Petter Udland Johansen, urodzony w Oslo tenor, znany z interpretacji muzyki dawnej oraz z występów na europejskich scenach operowych. Savall i Johansen wspólnie stworzyli projekt Hirundo Maris, inspirowany muzyką dawną, a także folkiem iberyjskim i norweskim. W skład zespołu wchodzą także: Miquel Angel Cordero (kontrabas), David Mayoral (instrumenty perkusyjne) i Sveinung Lilleheier (gitara, dobro).

Hirundo Maris, czyli pieśni Północy i Południa, to z kolei niezwykły projekt muzyczny, w którym połączono muzyczny dorobek kultury katalońskiej i skandynawskiej. Według Arianny Savall pieśni te charakteryzuje niezwykłe podobieństwo i właśnie to przesądziło o nawiązaniu współpracy pomiędzy artystami. Brzmienie kompozycji podkreślają rzadko spotykane instrumenty, na czele z wspomnianą harfą, dobro i hardingfele – norweskim instrumentem smyczkowym. Cały koncert jest natomiast wyjątkową muzyczną podróżą w przeszłość.

Bilety w cenach 50 zł, 40 zł oraz 30 zł dla studentów za okazaniem legitymacji, dostępne od 01.02.2014 w biurze Agencja Artystyczna GAP oraz sieci sprzedaży Ticketpro Polska.