Kursy językowe Poznań
Kursy Poznań
Znajdujesz się w: Szkoła Językowa Porto Alegre  »  Aktualności  »  Biblioteka Porto Alegre - nowości

     BIBLIOTEKA PORTO ALEGRE - NOWOŚCI

        Zapraszamy wszystkich do korzystania z naszej biblioteki. W ostatnim czasie wzbogaciliśmy ją o kilka nowych pozycji. Poniżej przedstawiamy ich wykaz. Pełna lista książek  dostępnych w bibliotece Porto Alegre znajduje się w zakładce Biblioteka.


Nowości:
E/177          Beatriz Blanco ”El cuento de mi vida”   poziom B1
E/174          Alonso de Ercilla ”La Araucana”   poziom A2
E/175          Consuelo Jiménez de Cisneros  ” El sueño de Cristóbal”   poziom A1
E/178          Salvador A. López del Moral ”Un inventor en la Guerra Civil española"   nivel B1
E/179          Concha Moreno ”Fuera de juego”   nivel A1
E/180          Alonso Santamarina ”El secreto de la cueva”   nivel A1
E/181          Alonso Santamarina ”La isla del diablo”   nivel A1
E/176          Joe Simpson ”Tocando el vacío”   nivel B1
E/184          Isabel Allende ” Paula”   nivel C2
E/182          Gabriel  García Márquez  ”Relato de un náufrago”    nivel C2
E/183          Gabriel  García Márquez  ”Noticia de un secuestro”  nivel C2

     Większość z wyżej wymienionych pozycji to tzw. lecturas graduadas, dostosowane zarówno gramatycznie jak i językowo do poszczególnych poziomów znajomości języka hiszpańskiego. Są również propozycje dla osób znających hiszpański na poziomie zaawansowanym, autorstwa Isabel Allende i Gabriela García Márqueza.  Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie zarówno pod względem tematycznym jak i poziomu znajomości języka.
     Miłośnikom historii polecam  ” El sueño de Cristóbal” autorstwa Consuelo Jiménez de Cisneros, która przybliża postać wielkiego podróżnika i odkrywcy. Książka w prosty sposób opisuje konkretne wydarzenia z życiorysu Krzysztofa Kolumba. Jest adresowana do osób, który ukończyły pierwszy poziom nauki hiszpańskiego i chcą wzbogacić swoje słownictwo.
     Kolejna propozycja, to ”El cuento de mi vida” de Beatriz Blanco.  Bohaterka książki, Beatriz, chce napisać bajkę dla swojej córeczki. Daje to początek licznym refleksjom nad jej obecnym  życiem i wspomnieniom z przeszłości z jej rodzinnej Wenezueli a także innych miejsc. Nie brak także akcentów polskich... Ta lektura jest doskonałą okazją do poszerzenia słownictwa używanego w krajach Ameryki Południowej, zwłaszcza w Wenezueli.  Zawiera liczne ćwiczenia utrwalające słownictwo.  Adresowana do czytelników, który ukończyli poziom B1.
    Mamy także propozycje dla młodszych czytelników, w wieku 11 – 14 lat, którzy ukończyli poziom A1. Jest to seria Aventuras para 3, opowiadająca przygody trójki przyjaciół. Ich przygody są także dobrą okazją do poznania różnych zakątków, zwyczajów  i elementów kultury  Hiszpanii i Meksyku. Z tej serii obecnie w naszej bibliotece znajdują się dwie pozycje: ”El secreto de la cueva”  oraz ”La isla del diablo” W zrozumieniu nowego słownictwa pomagają krótkie wyjaśnienia na marginesach, słowniczek na końcu książeczek oraz słowniczek obrazkowy.
    Dla osób, które już z przyjemnością sięgają po beletrystykę w języku hiszpańskim, polecamy między innymi poruszającą powieść Isabel Allende „Paula”. Wielka chilijska pisarka opisała w niej historię swojej rodziny, chcąc później ofiarować tę książkę swojej córce, Pauli, która w momencie tworzenia powieści znajdowała się w śpiączce.  Powstała w ten sposób najbardziej osobista i intymna powieść Isabel Allende, pełna niezwykłej wrażliwości.

To tylko niektóre z naszych bibliotecznych propozycji.
Zapraszamy.